Skoki z instruktorem w tandemie
Zobacz filmTandemy to atrakcyjna i obecnie bardzo popularna forma wykonania skoku ze spadochronem. Do wykonania skoku nie są potrzebne żadne badania, wielogodzinne kursy a ubezpieczenie jest po naszej stronie.

Skoki tandemowe wykonujemy na lotnisku w Elblągu (ok. 50km od Gdańska / Trójmiasta). Po umówieniu się na skok i przybyciu na miejsce, następuje krótkie 20 minutowe przygotowanie. Pasażer przypięty jest do instruktora specjalnym systemem uprzęży. Instruktor Tandem Pilot ma na swoim koncie ponad tysiąc skoków ze spadochronem, posiada odpowiednie badania, certyfikaty, licencje i ubezpieczenie.

Tandem spada z prędkością 180km/h przez ok. 40 sek. (jest to tzw. "spadanie swobodne"). Potem następuje faza szybowania, czyli lot na czaszy z możliwością samodzielnego sterowania spadochronem. Trwa on kilka minut. Lądowanie, czyli zetknięcie z ziemią, nie jest niczym nadzwyczajnym. Wystarczy stosować się do zaleceń instruktora, który wykona ten manewr miękko i bezpiecznie.

W Elblągu skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 4000 metrów. Samolot SMG92.
Wszystkie istotne elementy skoku jak; przygotowanie, lot samolotem, oddzielenie się od samolotu, swobodne spadanie, otwarcie spadochronu i lądowanie mogą być nagrane i sfotografowane.

Skok w tandemie to przygoda, która na zawsze pozostaje w pamięci. To niezapomniane emocje, które towarzyszą każdemu, gdy otwierają się drzwi samolotu, a dookoła jest tylko przestrzeń i błękitne niebo. Pasażer może liczyć na maksimum bezpieczeństwa, gwarantowaną satysfakcję i 100% adrenaliny.

Na skok można umówić się telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail
Można wcześniej wykupić także voucher, by wręczyć go w prezencie. Skontaktuj się z nami i umów się na skok. Regulamin skoków tandemowychZe względów organizacyjnych, zależnych np. od pogody, na skok czasami trzeba trochę poczekać na miejscu. Prosimy to wziąć pod uwagę, planując dzień przygody spadochronowej. W sąsiedztwie lotniska można skorzystać z halowego toru kartingowego Lotnisko w Elblągu jest bardzo blisko centrum miasta ( niedaleko dworca PKS i PKP i restauracji McDonalds). Rownież bardzo blisko znajduje się kompleks rekreacyjno wypoczynkowy z gastronomią Nowa Holandia